Legia zbuduje Akademię z prawdziwego zdarzenia?

W 2016 roku Legia Warszawa uruchomi najnowocześniejszą w Polsce akademię piłkarską - informuje „Fakt”. Mistrz Polski idzie w ślady największych klubów europejskich.

Ośrodek ma powstać w Sulejówku. Właśnie dobiegają końca negocjacjewtej sprawie. Gmina ogłosi swoją decyzję w tym tygodniu.

Na budowę akademii Legia ma zamiar wydać ok. 40 mln złotych. Nowe obiekty zostaną dobudowane do istniejącego już w Sulejówku stadionu i boiska treningowego.Trenerzy młodzieżowych grup Legii i ich podopieczni będą mogli trenować na stadionie i pięciu boiskach treningowych.

Jednak z obiektów skorzystają nie tylko zawodnicy Legii. Włodarze warszawskiego klubu zobowiązali się m.in.do wybudowania Orlika, centrum fitness i strefy lekkoatletycznej, dostępnych osobom postronnym.

Teren w Sulejówku zostanie przekazany Legii w wieczystą dzierżawę. Umowa może zostać anulowana, jeśli inwestycja nie ruszy w przeciągu 18 miesięcy.

Zakończenie pierwszej części prac planowane jest na 2016 rok.

P.S. Ośrodek w Sulejówku zaprojektowała firma Lamela Estudio, która ma na swoim koncie koncepcję budowy ośrodka Realu Madryt.