Zapowiedź St Etienne - Karabukspor

Saint-Etienne znakomicie rozpoczęło sezon na krajowym podwórku. Inauguracja na arenie europejskiej poszła im już jednak znacznie gorzej. Porażka w pierwszym meczu rundy play-off eliminacji Ligi Europy z teoretycznie słabszym Karabuksporem 0:1 była dużą niespodzianką. Podopieczni Christophe’a Galtiera postarają się w czwartek zniwelować stratę i rozstrzygnąć kwestię awansu do fazy grupowej rozrywek na swoją korzyść. Początek pojedynku na Stade Geoffroy-Guichard został zaplanowany na godzinę 20:00.

O tym, że gra przed turecką publicznością nie należy do najłatwiejszych Les Verts przekonali się tydzień temu. Mieli bowiem ogromny problem z tworzeniem akcji podbramkowych, a jeśli już udało im się taką skonstruować, także ze skutecznością.

Odmienne oblicze prezentowali jak dotąd w Ligue 1, gdzie po trzech kolejkach mają na koncie siedem punktów i plasują się na drugim miejscu w tabeli. Zanotowali dwa zwycięstwa nad Guingamp (2:0) i Reims (3:1) oraz bezbramkowy remis z Rennes.

Na swoje rozgrywki ligowe muszą poczekać jeszcze piłkarze Karabuksporu. Nowy sezon tureckiej Super Lig wystartuje dopiero w najbliższy weekend.

Graczy Saint-Etienne może czekać walka z żywym murem przed polem karnym Karabuksporu. Zawodnicy tureckiego klubu z pewnością wyjdą na murawę ustawieni defensywnie, by bronić wyniku wywalczonego u siebie. Rezultat z pierwszej konfrontacji nie zmienia jednak faktu, że to gospodarze są faworytami w walce o przepustkę do kolejnej fazy. Ewentualne niepowodzenie Zielonych byłoby jedną z największych niespodzianek eliminacji Ligi Europy.

20:00 AS Saint-Etienne – Kardemir Karabukspor

za: goal.pl