Ligowe zmagania rywali Legii: zapowiedź weekendu

Już dziś na stadiony piłkarskie w całym świecie wracają najlepsze drużyny, wśród nich oczywiście grupowi rywale Legii w LE czyli Metalist Charków, KSC Lokeren oraz Trabzonspor. W ten weekend powalczą o 3 punkty, jednak nie będzie to łatwe.

Metalist Charków

Drużyna prowadzona przez Ihora Rachajewa w ten weekend a dokładniej w sobotę zmierzy się z bardzo mocnym Dnipro Dniepropietrowsk, drużyna która aspiruję do mistrzostwa kraju oraz do zajścia daleko w Lidze Europejskiej. Metalist ma o tyle przewagę bo gra u siebie, jednak ostatnio nie zachwycali. Dnipro zaś jest wiceliderem tabeli i gra od zwycięstwa do zwycięstwa. A więc w skrócie zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie, początek w sobotę o 16.00.

KSC Lokeren

Drużynie z Belgii przyjdzie się tym razem zmierzyć z 10 w tabeli Kortrijk, bez wątpienia to Lokeren jest faworytem i kazdy inny wynik jak ich wygrana byłby niespodzianką, jednak Lokeren ostatnio nie zachwycało także może być ciekawy mecz, zwłaszcza że gospodarzem spotkania jest Kortrijk. O gospodarzach możemy powiedzieć tyle że ich celem jest utrzymanie w lidze i jak na razie idzie im to dosyć dobrze. Początek spotkania w niedzielę o 20.00.

Trabzonspor

I na koniec został nam rywal, który chyba będzie walczył z Legią o 2 miejsce w tabeli, jednak wszystko może się zdarzyć. Turcy w tej kolejce zmierzą się w hicie kolejki z Fenerbache Stambuł, faworytem nie są ale grają u siebie. Na chwilę obecną Trabzonspor jest na 11 miejscu w tabeli, ale ma zaledwie jedną kolejkę za sobą także nie ma co wyciągać zbyt pochopnych wniosków. Fenerbache zaś wygrało swój pierwszy mecz i tym samym rozpoczęło drogę po kolejne mistrzostwo kraju, na pewno łatwo nie będzie ale bez wątpienia są faworytami zarówno meczu z Trabzonsporem jak i całej ligi Tureckiej. Mecz rozpocznie się w niedzielę o 19.00.