Zapowiedź FK Rostów - Trabzonspor

Trabzonspor do Rosji jedzie z dwubramkową zaliczką. Czy to wystarczy ? Cóż, wydaje się, że tak.

W pierwszym meczu Trabzonspor był drużyną sporo lepszą, bardziej pewną siebie, o większej kulturze gry. W Rosji jednak panuje inny klimat, a i Rostów u siebie i na wyjeździe to inny zespół, więc będzie ciekawie.

Wczoraj działacze Bordo-Mavilier złożyli skargę do UEFA w związku z faktem iż gracz zdobywcy Pucharu Rosji- Reginal Goreux miał do odsiedzenia jeszcze jeden mecz. W czasie gdy był bowiem graczem Standardu Liege otrzymał karę zawieszenia na 3 spotkania (za nagromadzone żółte kartkki). Odsiedział dwa, a trzecim teoretycznie powinno byc właśnie spotkanie w Turcji. UEFA odrzuciła jednak wniosek Trabzonsporu...

Rosjanie ponadto robili problemy na lotnisku w Rostowie, nie chcąc wpuścić na terytorium swojego państwa Essaida Belkalema który to miał problemy natury formalnej - celnicy zgłosili zastrzerzenia odnośnie ważności jego wizy. Koniec końców skończyło się szczęśliwie i algierski obrońca będzie mógł normalnie zagrać.

Dwóch graczy Trabzonu nie zagra - Jose Bosingwa oraz Kevin Constant. Pierwszego wykluczyła drobna kontuzja, drugiego przeziębienie.

19:00 FK Rostów - Trabzonspor

by: Piłka po Turecku