Ligowe zmagania rywali Legii

Już za nieco ponad dwa tygodnie rusza faza grupowa Ligi Europejskiej, będziemy mieli w niej naszego jedynego polskiego przedstawiciela, jest nim oczywiście Legia Warszawa, drużyna, która moim zdaniem powinna grać w Lidze Mistrzów, ale niestety przez błędy nie udało im się osiągnąć celu.

Mistrz Polski trafił do grup L, w której zmierzy się z : Metalistem Charków, Trabzonsporem i Lokeren.

Pierwsza drużyna jest nam doskonale znana, ponieważ wyeliminowali oni z Ligi Europejskiej drugiego przedstawiciela polskiej piłki, Ruch Chorzów. W Lidze drużyna prowadzona przez Ihora Rachajewa, w tym sezonie jak na razie radzi sobie dobrze, po 4 kolejkach zgromadziła 6 punktów i zajmuję 5 miejsce. W ostatnich 3 meczach Metalist odniósł 2 porażki i 1 zwycięstwo, warto dodać że te porażki były z Schaktarem Donieck i Dynamem Kijów, czyli jednymi z najlepszych klubów w lidze Ukraińskiej. W najbliższej kolejce Metalist zmierzy się z Metalurgiem Donieck. Mecz rozpocznie się jutro o 18 30.

Kolejnym przeciwnikiem Legionistów w Lidze Europejskiej jest turecki Trabzonspor, drużyna której Legia bardzo nie lubi. W ostatnich 2 latach Legia przegrywała z nimi swoje spotkania. Ligę Trabzonspor rozpocznie meczem na wyjeździe z Erciyessporem, przeciwnik może nie wymagający, ale na pewno nie można go lekceważyć. W eliminacjach Turcy wyeliminowali FK Rostów, wygrywając u siebie 2:0, na wyjeździe remisując 0:0. O Trabzonsporze na razie wiele nie wiemy przekonamy się o ich sile za około 2 tygodnie kiedy zainaugurują Ligę Europejską meczem z Metalistem Charków. Początek pierwszego meczu Trabzonsporu w lidze już jutro o 17 30.

Ostatnim rywalem Legii jest zdobywca Pucharu Belgii, Lokeren. Drużyna, która trochę niespodziewanie wyeliminowała zdobywcę puchar Anglii, Hull City. Zwycięstwo u siebie 1:0 i bramka strzelona na wyjeździe pozwoliła Belgom cieszyć się z awansu. W lidze Lokeren po 5 kolejkach z dorobkiem 7 punktów zajmuje, miejsce jak ich ilość punktów czyli 7. W ostatnich 3 meczach belgijski klub zaliczył porażkę, wygraną oraz remis. W najbliższej kolejce zespół prowadzony przez trenera Petra Maesa zmierzy się ze sąsiadującym nim w tabeli Standardem Liege. Początek spotkania jutro o 18.00. Lokeren jest w tej grupie typowane do zajęcia ostatniego miejsca, jednak piłkarze tego klubu pokazali w meczach z Hull City, że trzeba na nich uważać i z nimi się liczyć.

Niedziela 31.08.2014

17:30 Kayseri Erciyesspor - Trabzonspor