Ligowe zmagania rywali Legii 1

Z nami weekend ligowych zmagań drużyn, które w tym roku zagrają w Lidze Europejskiej z warszawską Legią.

Nie obyło się bez niespodzianek. Na początek turecki Trabzonspor. Drużyna, którą będzie celowała w wyjście z grupy nawet z 1 miejsca. W piątek ruszyła liga Turecka, a w niej oczywiście Trabzonspor. Pierwszym rywalem była czternasta drużyna poprzedniego sezonu tureckiej ekstraklasy, czyli Erciyesspor. Bez wątpienia drużyna prowadzona przez Vahida Halillhodzicia przyjechała po 3 punkty, jednak przez większość czasu bili głową w mur, owszem stwarzali szansę, ale bezskutecznie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0. Mecz nie zachwycił tak jak i gra Trabzonsporu. W następnym spotkaniu Trabzonspor w hicie kolejki zmierzy się Fenerbache FC. Początek spotkania 14 września o 19.00.

Kolejnym przeciwnikiem Legii w Lidze Europejskiej jest Belgijski Lokeren FC, drużyna która w eliminacjach wyeliminowała Hull City po 5 kolejkach ligi Belgijskiej zajmowała 5 miejsce, miała zmierzyć się u siebie ze Standardem Liege.

Gospodarze mierzyli z pewnością w zwycięstwo, jednak goście tanio skóry nie sprzedali. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1 po golach : dla Standardu w 7 minucie trafił Igor De Camargo a dla Lokeren trafienie zaliczył Mbaye Leye. Lokeren także nie zachwyciło, ale na pewno jest to drużyna, której nie wolno zlekceważyć. W następnej kolejce zespół z Belgi zmierzy się na wyjeździe z 10 w tabeli Kortrijk. Mecz rozpocznie się 14 września.

Metalist Charków drużyna, która w 4 rundzie eliminacji wyeliminowała przedstawiciela Polski, Ruch Chorzów w tej kolejce mierzyła się na wyjeździe z Metalurgiem Donieck. Spotkanie było bardzo emocjonujące, wiele strzałów, akcji, ale gościom wystarczyło to tylko na wynik 1:1. Przyjeżdżając do Doniecka gracze Metalista z pewnością myśleli o 3 punktach i awansie w tabeli, jednak remis daje im tylko 5 miejsce. W następnej kolejce drużyna z Ukrainy zmierzy się z u siebie z wymagającym przeciwnikiem jakim jest Dnipro Dniepropietrowsk. Mecz odbędzie się 13 września na Stadionie Metalist.

Jak widać rywale Legii nie zachwycają, tracą punkty ze słabszymi od siebie drużynami. Jednak sama Legia także ostatnio złapała dołek. W lidze przegrała ostatnio z Podbeskidziem 2:1. Miejmy jednak nadzieje, że na pierwszy mecz Ligi Europejskiej z Lokeren u siebie (18.09) będą już w pełni formy i odniosą zwycięstwo.

by: Dominik Pasternak